Ostrava Poruba

Fronta dále postupuje na východ

Déšť měl už přejít přes celé Čechy, většinou jste ale maximálně zaznamenali nějakou kratičkou přeháňku, neboť srážky se rozpadly už před hranicemi ČR s Německem. V těchto chvílích srážky registrujeme na jižní Moravě, tam se ale vyskytují bouřky z tepla doprovázené nebezpečnými jevy. Ty mají intenzitu až 10 mm/hod. Déšť v Čechách je ale slabší, dosahuje maximálně 3 mm/hod.

Během noci bude srážek postupně ubývat, ojedinělé přeháňky se objeví v Pošumaví, na jihu Moravy a nebo v Jeseníkách. Jejich intenzita nepřesáhne 1,5 mm/hod., do 21.hodiny by mohly mít sílu ojediněle až 2 mm/hod.

V brzkých ranních hodinách očekávejme srážky jen v Beskydech, kde očekáváme intenzitu deště kolem 2,5 mm/hod. Na hřebenech hor by mohlo spadnout až 5 cm nového sněhu.

Během úterý srážky ustanou, ale na hřebenech Krušných hor a Krkonoš očekáváme k večeru opětovné přeháňky.

Ve středu začne ráno ovlivňovat západní Čechy další fronta. Ta přejde během dne celým Českem, její intenzita ve srážkách bude nejsilnější na horách, tam by mohlo spadnout až 6 mm/hod.

Tato fronta by alespoň na pár dní měla zvlhčit zem. Varování před suchem a požáry začne znovu v sobotu, kdy odpoledne rtuť teploměru vyšplhá až k 26°C.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Návštěvnost

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí